Dzień Zdrowia dla mieszkańców Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego

Dzień Zdrowia dla mieszkańców Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego

przez
23 23 people viewed this event.

Dzień Zdrowia, który zostanie zorganizowany obok budynku Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Rzeszowie, ul. Dąbrowskiego 83, przed siedzibą Uniwersytetu Rzeszowskiego – Instytutu Muzyki to wydarzenie dające możliwość skorzystania szerokiej oferty bezpłatnych badań profilaktycznych i konsultacji medycznych.

Głównym celem Dnia Zdrowia jest promowanie prozdrowotnego stylu życia oraz zmobilizowanie mieszkańców Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego do poszerzenia wiedzy
o badaniach profilaktycznych i zachowaniach prewencyjnych dla zdrowia.

Organizatorem wydarzenia jest Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie, której pracownicy przybliżą zakres swojej działalności, odpowiedzą na pytania, udzielą informacji z zakresu zdrowia publicznego. W ramach profilaktyki zatruć pokarmowych zaprezentują wystawę grzybów jadalnych i podobnych do nich trujących. Pracownicy Epidemiologii udzielą informacji dotyczących sczepień ochronnych. Dostępne będą materiały informacyjne i edukacyjne w formie ulotek, broszur, książeczek z zakresu profilaktyki chorób zakaźnych i cywilizacyjnych. Dla osób palących przeprowadzone zostaną badanie poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Jednym z partnerów Dnia Zdrowia jest Centrum Medyczne Medyk, który od godz. 7.00-11.00 w busie profilaktycznym przeprowadzi pakiet badań z zakresu Profilaktyki 40 Plus. Natomiast od 11.00-17.00 przygotuje dla mieszkańców punkt darmowych szczepień przeciw Covid, badanie zmian skórnych, pokazy pierwszej pomocy medycznej i porady dietetyka.

Kolejnym partnerem wydarzenia jest Ośrodek Diagnostyczny Chorób Nowotworowych Fundacji SOS Życie z Mielca, który w cytomammobusie przeprowadzi mammografię dla kobiet 50-69 lat oraz cytologię dla kobiet 25-59 lat. Fundacja również zapewni badanie zmian skórnych przez lekarzy.

W wydarzeniu weźmie udział Zespół Opieki Zdrowotnej nr 2, którego lekarze będą udzielać konsultacji dermatologicznych z oceną znamion dermatoskopem, przeprowadzą spirometrię, zmierzą ciśnienie krwi, poziom cukru, wykonają test na Helicobacter pylorii. Udostępnią również zaproszenia na bezpłatne badania diagnostyczne tomografii oczu i densytometrii.

Udział w Dniu Zdrowia potwierdziło Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego, które przygotowało stoiska medyczne z zakresu nowotworów piersi, szyjki macicy oraz naukę techniki samobadania piersi na fantomach. Natomiast Stowarzyszenie „Rzeszowski Klub Amazonka” będzie udzielało porad dla kobiet po mastektomii oraz promowało działalność pomagającą powrót do zdrowia po chorobie.

Partnerami wydarzenia są również: Gabinet dietetyczny Bonne Sante, który poprowadzi badanie analizy składu ciała. Optomedyka, -badanie wzroku. Audica -badanie słuchu.

Na stoisku Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia uzyskamy informację o realizowanych programach profilaktycznych, będziemy mogli również zapisać się na pomiary w Kiosku Profilaktycznym. Swoje stoisko będzie miało również Podkarpackie Stowarzyszenie Dla Aktywnych Rodzin oraz Centrum Rozwoju Psychofizycznego  TUTU, które udziela wsparcia rodzinom i dzieciom uciekającym przed wojną w Ukrainie. Umożliwią również skorzystanie z badań cytologicznych i mammograficznych kobietom z Ukrainy bez względu

Event registration closed.
 

Date And Time

2022-10-02 @ 07:00 AM to
2022-10-02 @ 05:00 PM
 

Data Zakończenia Rejestracji

2022-10-02
 

Kategoria wydarzenia

Share With Friends